top of page
חיפוש

איך להיות מנהל, מנכ"ל, מנהיג טוב יותר.

הרבה מנהלים איתם אני נפגש מתארים לי מציאות קשה המנוסחת ע"י המשפט "קשה למצוא עובדים טובים היום", בתחומים מסוימים המצב באמת כך. יש כמות מוגבלת של עובדי היי טק איכותיים, יש כמות מסוימת של סוכני מכירות מוצלחים, יש כמות מסוימת של מנהלי שיווק טובים (אני יודע).

אבל הרבה פעמים מה שהם בעצם רוצים לומר זה: אנשים טובים לא רוצים לעבוד אצלנו, אנשים טובים עוזבים את החברה, אני לא מקבל את התפוקה שלה אני זקוק בכדי להצליח. וכמו תמיד אני טוען בפניהם את המנטרה הרגילה שלי: זה לא הם זה אתם.


לא משנה מה התחום בו אתם עוסקים, לא משנה מה רמת הדרישות שלכם מהעובדים, יש עיקרון אחד שכל מנהל מנכ"ל ומנהיג חייב להכיר: אתם עובדים עבור הכפופים לכם. כן, בדרך כלל התחושה של המנהיג והמנהל היא שהעובדים תחתיו מקבלים משכורת, אולי רכב, אולי הטבות, הם חייבים לי לא אני חייב להם. וזה מוביל לנפילה במוטיבציה, ירידה בתפוקה, רצון לעזוב, לפעמים רצון לנקום. הטבע האנושי פועל כך שכל דבר בתחילתו הוא מלהיב ופונה לצד באדם שרוצה להשקיע להוכיח ולהתקדם, אבל עם הזמן רוב האנשים נכנסים לשגרה והעבודה פחות ממלאת את התפקיד הראשוני בחייהם מול פנאי או משפחה.

תפקידו של המנהיג הוא לשמר את הרצון של העובד להפוך את מקום עבודתו לדבר העיקרי בחייו, זה לא אומר שהעובד צריך לעבוד לאכול ולישון, ההפך, העובד חייב פנאי חייב משפחה וחייב איזון. זה אומר שכשהעובד קם בבוקר הוא הולך למקום העבודה בשמחה ומרגיש שהעבודה שהוא עושה היא לא משימה שהוא חייב לסיים אלא משימה שהוא רוצה לבצע.

המטרה הזאת תושג על ידי שיבוץ נכון של האיש הנכון במקום הנכון, זאת אחת הסיבות לקידום, העובד שעד עכשיו היה זוטר והתמקצע בעבודתו, חייב אתגר חדש כדי להחזיר לעצמו את המוטיבציה שנשחקה. אנחנו נתמקד בך המנהל והמנהיג ואיך המעשים שלך יגרמו לעובדים תחתיך לתת 200% מהיכולות, וכשהעובדים נותנים את המקסימום כולם מרוויחים.

כמו שאמרנו, לשים לב שהאדם שנמצא בתפקיד מתאים לתפקיד, האופי היכולות הידע.

את\ה כמנהל, חייב לוודא שהעובד קיבל הדרכה נכונה, התפקיד שהוא מבצע ברור לו, הוא מבין מה הוא עושה כשיש תקלה ולמי הוא פונה.

אתה כמנהל חייב להיות מעורב ביום יום של העובדים שלך, לתת להם תחושה שהם לא רק עובדים הם גם בני אדם. במידה שאתם מבחינים בנפילה בתפוקה לבדוק מהיכן זה נובע, האם משהו קרה בחייו האישיים, האם יש משהו שאתם יכולים לעזור.

העובד חייב לדעת שאתם נותנים לו גב, בואו ונישוב על זה כעל רמטכ"ל מול החיילים שלו, דמיינו שהחיילים ירגישו שהמפקד או הרמטכ"ל לא עושה כל מה שביכולתו כדי לשמור על חיי חייליו, מה אתם חושבים שתהיה המוטיבציה שלו ללכת לשדה הקרב. אם העובד שלכם ירגיש שמקום עבודתו אינו מובטח, שבמידה ותהיה בעיה ברווחיות החברה משרתו תקוצץ, איך אתם חושבים שהוא יגיע לעבודה.

המנהל ובעיקר המנכ"ל חייב לתת מענה לשלוש שאלות שנוגעות למיתוג החברה, ומיתוג החברה אינו רק כלפי הלקוחות, הוא בעיקר כלפי העובדים: למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים. מי הלקוחות שלנו. מה אנחנו מוכרים. כשהחברה שלכם תענה על השאלות הללו, העובדים הנכונים יגיעו, והלקוחות הנכונים יגיעו.

את\ה תמיד לוקח אחריות ומיד. העובד שלך חייב להרגיש שבמקום העבודה גם כשעושים טעות הערך החשוב הוא לקחת אחריות ולא להתחמק בתירוצים.

שפת הגוף, האם כף היד שלכם כשאתם מדברים היא כלפי מעלה (תחושה נעימה לצד השני) או כלפי מטה כשאתם מבקשים משהו (תחושה של מתן הוראה). האם אתם בטלפון או איתו, האם אתם פונים עם גופכם לכיוון הדלת כאילו מחכים לברוח, האם אתם מביטים בעיניים, האם אתם מחייכים.

האם העובדים שלכם מרגישים חלק מהעסק, כשהעובד שלכם שומע "תעשה מה שאומרים לך", הוא מבין שהוא בורג קטן וחסר משמעות. כשהעובד שלכם רואה את תוצאות עבודתו, הוא מבין מה הוא יוצר הוא מבין שהלקוח נהנה מהמוצר בזכות ההשקעה שלו, העובד ירגיש את הערך שלו של העבודה שהוא עושה, ויפתח רצון לעשות אותה יותר טוב.

46 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page